← Vissza

news.bsdnet.hu

„Nem túl sok”: üzent a Veszprém edzője, Mikler Roland váratlan kérdéseket kapott

Magyar Nemzet 2026-05-29 07:47
Nincs új a nap alatt: a férfikézilabda NB I döntőjét a Veszprém és a Szeged vívja. A magyar bajnokságban legutóbb huszonöt éve fordult elő, hogy nem ez a két csapat osztozott az első két helyen, s akkor még nem rendeztek bajnoki döntőt. Ha a Veszprém edzőjén múlna, idén sem lenne finálé: Xavi Pascual kritizálta a lebonyolítást, ugyanakkor hozzátette: eleve tudták, hogy ez vár rájuk. A Szeged kapusa, Mikler Roland a tizenötödik bajnoki döntője előtt áll, igaz, volt köztük, amelyet veszprémi színekben vívott meg. A címvédő Veszprém és a Szeged mindkét alapszakaszbeli bajnokiját a bakonyiak nyerték meg ebben az idényben, a Magyar Kupa elődöntőjében viszont csupán hetespárbajban jutott tovább a Veszprém. A Bajnokok Ligájában a szétlövés Pascual csapatának búcsúját hozta a Füchse Berlin elleni negyeddöntőben. Ugyanebben a fordulóban esett ki a Szeged is, de sokkal simább párharcban . A közelmúlt alapján tehát a Veszprém a párharc esélyese, Xavi Pascual vezetőedző szerint ugyanakkor a hazai pálya előnyénél több is járhatna csapata kiegyensúlyozott idényéért. – üzent a spanyol szakember a klubja hivatalos oldalán . – De ez a szabály, nem gond, tudjuk ezt jól az eleje óta. Most az a feladatunk, hogy pénteken megtegyük az első lépést az arany felé. Ki kell használnunk, hogy otthon kezdünk, előnyt kell szereznünk. Nyerni kell, és kész. A Szeged is készül a hivatalos felületén az összecsapásra, Mikler Roland nehéz is kérdéseket kapott, az első, 2010-es bajnoki döntőjére kellett visszaemlékeznie, azóta egy Veszprém–Szeged fináléról sem hiányzott, mindkét oldalon gyűjtött tapasztalatokat.
Eredeti cikk megtekintése →