← Vissza

news.bsdnet.hu

Új elnököt választ a Momentum, kettő ember is érdeklődik a lehetőség iránt

Index 2026-05-29 07:45
Szombaton küldöttgyűlést, júniusban pedig előrehozott tisztújítást tart a Momentum Mozgalom, amelyen a párt élére új elnököt is választhatnak – értesült a Népszava . Rózsa András pártelnök szerint két személy is érdekelt a pozícióban, azonban egyikük sem tartozik a Momentum első vonalas arcai közé. Leszögezte továbbá, hogy már tavaly is elmondta, csak egy évre vállalja a pozíciót. A szombati alkalom során alapszabály-változtatásról is döntenek majd, Rózsa megfogalmazása szerint „egyszemélyes politikai döntéshozatali rendszerre állunk át”. Az eddigi gyakorlattal szemben a párt új vezetője választhatja majd ki saját alelnökeit, nem a delegáltak. Nem szerettük volna az egész nyarat ezzel tölteni. Júniustól a csapatépítésre, az új struktúra kialakítására és a politikai akciók tervezésére koncentrálnánk. Ősszel pedig már a választókkal szeretnénk egyeztetni politikai kérdésekben – mondta a jelenlegi pártelnök, majd hangsúlyozta, hogy a Momentumot egyértelmű liberális platformmá alakítanák. Emiatt egy kiáltványt, liberális minimumot is elfogadnak majd szombaton. Ezzel a céljuk, hogy a 2029-es önkormányzati és EP-választásig újjáépítsék magukat. Július 12-én a gyömrői időközi önkormányzati képviselő-választáson is megmérettetik majd magukat. „A mi értelmezésünkben véget ért az illiberális állam időszaka, és most egy sokkal nyitottabb, demokratikusabb környezetben kívánjuk képviselni a liberális értékeket” – fogalmazott Rózsa, hozzátéve, hogy valószínűleg a Tisza Párttal nem lesz minden kérdésben egyetértés, az eddigi fejlemények pozitívak. Az oktatás, a környezetvédelem és a szociális ügyek területén is bizakodóak, továbbá bíznak abban, hogy a Tisza kedvező változásokat hozhat. A Momentum pedig sokkal nyitottabb lesz a párbeszédre, mint az előző kormánnyal. (Borítókép: Rózsa András 2025. január 29-én. Fotó: Papajcsik Péter / Index) Kövesse az Indexet Facebookon is!
Eredeti cikk megtekintése →