Kindle olvasók end-of-life-ja
HUP
2026-05-29 07:21
Kicsit elkésve, de most találkoztam a hírrel, és nem láttam itt sem a hírt: az Amazon megszünteti a támogatást a 2012 (és azelőtti) Kindle olvasókra.
2026. május 20-ától a régi eszközök nem kapnak támogatást az Amazontól. Ez azt jelenti, hogy nem lehet velük könyveket letölteni az Amazontól, nem lehet regisztrálni ezeket az Amazonnál, és regisztráció megszüntetése illetve factory reset után az eszköz egyáltalán nem lesz használható .
Az érintett eszközök:
Továbbra is lehet számítógépről könyveket tölteni az eszközre (pl Calibre segítségével) - bár az egyáltalán nem lesz használható kitétel nem sejtet jót, mindenesetre akinek régi eszköze van, lehetőleg ne resetelje. Ha tényleg téglásodást okoz a reset, az elég durva lépés lenne az Amazontól (tény, voltak már ronda húzásai, de ekkora még nem).
Épp morfondírozok egy ilyen beszerzésén, USBNet-tel, egy RPi-vel dashboard lenne a cél. Nem tudom, hogy ehhez kellene-e egyáltalán regisztrálni az eszközt.
https://github.com/quelcom/homeink