← Vissza

news.bsdnet.hu

Napirenden a taxistarifák emelése

Index 2026-05-29 08:03
A maratoni hosszúságú napirend egyik kiemelt pontja a fővárosi taxistarifák 27 százalékos emelése, amelynek részleteiről  itt írtunk . Karácsony Gergely bejelentette az új frakcióvezetőket: a Tisza frakcióját Orbán Árpád, a Fidesz frakcióját Szepesfalvy Anna, a Podmaniczky Mozgalom frakcióját Gál József vezeti. Az eddigi frakcióvezetők, Bujdosó Andrea, Szentkirályi Alexandra, valamint Vitézy Dávid parlamenti, illetve kormányzati munkájuk miatt adták vissza mandátumukat. A Podmaniczky Mozgalom új képviselője Hutiray Borbála, aki Vitézy Dávid eddigi mandátumát kapta meg. A Tisza Pártnak, valamint a Fidesznek is lesz két új képviselője, viszont ők nincsenek jelen az ülésteremben. A maratoni hosszúságú napirend egyik kiemelt pontja a fővárosi taxistarifák 27 százalékos emelése, amelynek részleteiről  itt írtunk . A kormányváltás óta először pénteken ülésezik a Fővárosi Közgyűlés, amelyben három frakció élén is váltás történt, valamint több új képviselő veszi fel a megüresedett mandátumokat. Korábbi cikkünkben bemutattuk az új képviselőket.
Eredeti cikk megtekintése →