← Vissza

news.bsdnet.hu

Hamilton: Valószínűleg jobb vagyok a szimulátor nélkül

F1világ 2026-05-29 08:29
Lewis Hamilton újabb magyarázatot adott arra, miért hagyott fel a Ferrari F1-es szimulátorának használatával, döntését saját „régi vágású természetével” indokolva. A Miami Nagydíjat követően Hamilton kijelentette, hogy többé nem használja a Ferrari maranellói eszközét a nagydíjakra való felkészüléshez , mivel úgy érezte, az rossz irányba vitte el őt a verseny beállításait illetően. HIRDETÉS HIRDETÉS A hétszeres világbajnok akkor azt is jelezte, hogy Kanadára sem készül a szimulátor segítségével, és úgy vélte, a Kínai Nagydíj előtti hasonló döntése — amely után a harmadik helyen végzett — igazolta ezt az álláspontot. HIRDETÉS Hamilton Montrealban eddigi legerősebb teljesítményét nyújtotta Ferrari-versenyzőként: magabiztos versenyzéssel a második helyen ért célba , ami eddigi legjobb eredménye az olasz csapat színeiben. A történtekre visszatekintve Hamilton jelezte, hogy készen állna ismét használni a szimulátort, de kizárólag arra, hogy összevesse a hétvégén tapasztaltakat a szimulátor adataival . Ugyanakkor „régi vágású” fogadalmat tett arra vonatkozóan, hogy a jövőben nem ezzel készül fel a versenyekre. „A szimulátor… úgy értem, biztos vagyok benne, hogy valamikor vezetni fogom. Szerintem az lehetne hasznos például, ha visszamennénk, és elvégeznénk egy korrelációt ezzel a hétvégével, hogy kiderítsük, hol hiányzik valami” — mondta Hamilton. Nem használhatják az aktív aerót a Forma-1-es autók Monacóban „Mert a tesztpilóta ott lesz, és azt mondja, hogy minden… ők csak azt tudják, amit tudnak, mert nem vezethetik az autót. Csak Charles és én vezethetjük az autót. Szóval az a pozitívuma annak, hogy vezethetem a valódi autót, hogy visszamehetek, és azt mondhatom: Ez az, amit valójában érezni. Ezek azok a dolgok, amelyek hiányoznak, hogy javítani tudjunk rajta.” HIRDETÉS „Mindig ott vagyok, hogy segítsek a csapatnak előrelépni és fejleszteni. De hogy használom-e majd egy másik versenyre való felkészüléshez? Valószínűleg nem. Egyszerűen túl sok a kockázat. Ha megnézzük a két legjobb versenyemet, nem használtam szimulátort, és őszintén szólva ez így történt.” „Nagyjából az összes korábbi bajnoki címemnél, talán 2008-at leszámítva, nem használtam a szimulátort, szóval ez nem létszükséglet. Ez egy olyan eszköz, amely nagyon erős lehet. De én régi vágású vagyok. Valószínűleg jobb vagyok nélküle.” HIRDETÉS
Eredeti cikk megtekintése →