Véres összecsapás Csepel központjában: három embert őrizetbe vettek, ketten kórházban vannak a döbbenetes balhé után
Blikk
2026-05-29 08:27
Súlyos fordulatot vett a csütörtök délutáni csepeli tömegverekedés ügye. A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) Életvédelmi Osztálya emberölés bűntettének kísérlete, valamint csoportos, felfegyverkezve elkövetett garázdaság miatt indított eljárást. Három gyanúsítottat már őrizetbe vettek, két sérült elszámoltatása jelenleg is folyamatban van.
Pataki Gréta
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
Ahogy arról korábban beszámoltunk , május 28-án, csütörtök délután 17 óra 19 perckor valóságos bandaháborús jelenetek játszódtak le Csepelen , a forgalmas Kossuth Lajos utcában, a Szent Imre tér közelében.
A bejelentések szerint négy férfi esett egymásnak. A brutális utcai összecsapás során különböző szúró-vágó eszközök (kések) kerültek elő, valamint egy gumilövedékes fegyverből is több lövést adtak le. A környéket pillanatok alatt rendőri egységek és mentőautók lepték el . Négy résztvevőt végül rendőri kíséret mellett, sérülésekkel szállítottak kórházba.
A rendőrség legfrissebb , péntek reggeli tájékoztatása szerint a helyszíni szemlét és az adatgyűjtést követően végül öt embert vontak eljárás alá . A BRFK Életvédelmi Osztálya a kihallgatások után három férfit azonnal őrizetbe vett:
A hatóságok mindhárom férfi esetében kezdeményezték az őrizetbe vételt .
A verekedés másik két résztvevője, a 31 éves F. Jenő és a 28 éves F. Márkó a késekkel és gumilövedékekkel vívott harcban nyolc napon túl gyógyuló , súlyos sérüléseket szenvedtek.
Mivel mindketten folyamatos kórházi ellátásra szorulnak , az ő rendőri elszámoltatásukra és gyanúsítotti kihallgatásukra csak az állapotuk stabilizálódása után , a következő napokban kerülhet sor. A rendőrség nagy erőkkel folytatja az eset körülményeinek vizsgálatát.
balhé