← Vissza

news.bsdnet.hu

Jön a szegény ember Snapdragonje a Qualcommtól

Prohardver 2026-05-29 09:09
A Qualcomm egy igen érdekes ötlettel állt elő, ugyanis bejelentették a Snapdragon C termékcsaládot, amelyet rendkívül olcsó Windows notebookokhoz terveztek. Magáról a hardverről egyelőre nem lehet sokat tudni, de valószínűleg jóval lassabb lesz a Snapdragon X2-től, miközben az alapvető funkciókat tekintve képes biztosítani a Windows 11 futtatását, beleértve az AI-ra vonatkozó képességeket is, amelyre megmarad a dedikált NPU. Várhatóan a fogyasztása sem lesz túl nagy, így a vázak komplexitásán is lehet spórolni, amire szükség is lesz, mert a Qualcomm a belépőszintű, 300 dolláros vagy némileg drágább notebookokat célozza meg. Ennyi pénzbe nem sok fér bele, tehát az sejthető, hogy igencsak limitált specifikációkkal nézünk majd szembe. A nagy kérdés, hogy miképpen kezeli majd a cég a memóriákkal kapcsolatos problémákat, ugyanis lehet fejleszteni olcsó rendszerchipeket, de a legdrágább komponensek a notebookokban jelenleg a DRAM és a NAND flash lapkák, ezekkel pedig nehéz játszani. Feltehetően a memória- és tárkapacitás is erősen korlátozott lesz. A Qualcomm szerint az Acer, a HP és a Lenovo készít majd Snapdragon C sorozatú rendszerchipet használó notebookokat, amelyek az év későbbi részében jelenhetnek meg.
Eredeti cikk megtekintése →