Bejelentést tesz a rendőrség az MNB-ügyben
Magyar Hang
2026-05-29 08:06
Rég várt eseményről tart péntek reggel sajtótájékoztatót a Nemzeti Nyomozó Iroda és a Központi Nyomozó Főügyészség: a két nyomozati csúcsszerv a Magyar Nemzeti Bank (MNB) ügyében zajló eljárás részleteiről számol be a sajtó előtt.
A hazai közvéleményt régóta foglalkoztatja az MNB jegybanki alapítványokhoz csorgatott ötszázmilliárd forintjának sorsával, az érdeklődés pedig csak fokozódott, miután kiderült, hogy ezek a szervezetek (így a Pallas Athéné Domus Meriti Alapítvány és a vagyonát kezelő befektetési cég) rossz befektetésekkel több mint 200 milliárdos veszteséget produkálhattak. Legalább ennyire kíváncsiak arra, hogy milyen pénzekből, milyen módon gazdagodott meg Matolcsy Ádám, a jegybankelnök fényűző életformájáról közismert fia.
A pénteki sajtóeseményen vélhetően kitérnek a rendőrség csütörtöki razziájára is. A 444.hu írta meg először, hogy nyomozók szállták meg a Raw Development Kft. budai irodáját. A kft. Somlai Bálint, a jegybankelnök fiával baráti kapcsolatot tartó üzletember érdekeltsége. A cég volt a generálkivitelezője a jegybanki székház felújításának is, amire több mint 81 milliárd forintot költöttek – nem véletlen, hogy a Raw Development bevétele négy év alatt a százszorosára (!) nőtt. A rendőrség kilenc órakor tart sajtótájékoztatót a témában, az ott elhangzottakról később külön cikkben számolunk be.