Both András helyett Néz Péter vezeti a Digitális Magyarország Ügynökséget
Bitport
2026-05-29 12:00
Menesztette Both Andrást , a Digitális Magyarország Ügynökség (DMÜ) vezérigazgatóját Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter, értesült a Telex . A DÁP-ot (Digitális Állampolgérségi Program) is felügyelő szervezet élére Néz Pétert nevezték ki. Az új vezérigazgató utolsó munkahelyén, az IFUA Horváth tanácsadócégnél Tanács Zoltán kollégája volt.
A távozó vezető a portálnak korrekt folyamatként írta le a vezetőváltást. Ugyanakkor hozzátette: a szakértelmét nem mérte fel senki, bár érti a leváltását, hiszen bizalmi pozícióról van szó.
Az új vezérigazgató nemzetközi és hazai nagyvállalati környezetben szerzett informatikai tapasztalatot. Több mint másfél évtizedig dolgozott a GE kötelékében Magyországon (Budapest Bank) és az USA-ban (GE Capital). Az IFUA előtt nyolc évig volt a MOL Csoport CIO-ja.
Mind a régi, mind az új vezérigazgató többször szerepelt a CIO Hungaryn előadóként. Nyitóképünkön Both András ad elő a CIO Hungary 2025 konferencián.