← Vissza

news.bsdnet.hu

Pont az hiányzik a magyar Revolutról, ami létre se jött volna a Revolut nélkül

HWSW 2026-05-29 12:34
Szerző: Koi Tamás 2026. május 29. 13:34 A Revolut - és annak lakossági ügyfelei - magyar bankszektorba történő megérkezése nyúlik, mint a rétestészta, de május második felében már tényleg finisbe ért a folyamat, amikor a fintech startup megkezte a lakossági ügyfelek átpakolását a litván fiókból a tavaly létrehozott magyarba. Ezzel sok minden együtt jár a magyar bankszámlaszám kiosztása mellett, vannak köztük pozitív és vannak negatív változások is, ám ahogy Kovács Ádám írja a Revb blogon , két kulcsfontosságú funkció még hiányzik az áthelyezett felhasználóknál. Ez a QVIK és a Fizetési kérelem, melynek nagyjából annyi a lényege, hogy segítségükkel 20 millió forintos összeghatárig nem számol fel a pénzintézet tranzakciós illetéket - előbbit akár kereskedők is használhatják ingyenes elektronikus fizetéshez, utóbbit pedig kizárólag magánszemélyek egymás közötti utalásoknál. A Revolut egyébként nem ígérte, hogy már az induláskor biztosítja ezt a két funkciót a magyar lakossági ügyfelek számára, az csak a cég kedvenc időhatározója szerint válik majd elérhetővé, A dolog igazi szépsége, hogy a Fizetési kérelem talán létre sem jön, ha nincs a Revolut, mint ahogy a magyar bankszektor számos, az utóbbi években végrehajtott innovációját valójában annak köszönhetjük, hogy a fintech elég fájdalmas mennyiségű forgalmat vitt el a hazai szereplők elől.
Eredeti cikk megtekintése →