← Vissza

news.bsdnet.hu

Laponyi Zsolt eltekint a bocsánatkéréstől, ha Rétvári Bence egy koraszülöttekkel foglalkozó alapítványnak utalja a végkielégítését

HVG 2026-05-29 19:04
A volt rendőr őrmester egy éve arra kérte a KDNP-s államtitkárt, hogy ne használja politikai célokra a fotóját. Az ügy később odáig jutott, hogy Laponyi leszerelt, Rétvári azóta sem kért tőle bocsánatot. Egymilliós sérelemdíjat követel Laponyi Zsolt egykori rendőr őrmester Rétvári Bence volt belügyi államtitkártól, erről a leszerelt seriff számolt be a közösségi médiában pénteken. Laponyi neve azután vált ismertté, hogy tavaly áprilisban  nyilvánosan kérte meg  a KDNP-s politikust, hogy távolítsák el a rendőrség pr-céljaira róla készített fotót, amellyel Rétvári az Orbán-kormány aktuális üzenetét illusztrálta. Laponyi csupán azt hangoztatta, hogy rendőrként nem mutathat pártkötődést, és ezért nem kíván politikai marketinganyagban megjelenni, az őrmestert erre válaszul előbb a seriffprogramból tették ki, majd fegyelmi eljárást is indítottak vele szemben. Az ügy – a rendőrségen belül – Laponyi leszerelésével végződött. A volt őrmester később  nyíltan a Tiszát kezdte támogatni. Friss posztjában állítja, hogy Rétvárinak köszönhetően jelenleg álláskereső, munkanélküli. Az elmúlt egy évben úgy érezte, hogy szisztematikusan ellehetetlenítették. Az Ön posztja indította el azt az okfolyamatot, aminek köszönhetően a szakmámat, amire én hivatásomként tekintek, és amit a mai napig teljes szívemből szeretek, nem gyakorolhatom, Magyarország népét és a hazámat nem szolgálhatom, nem védhetem – üzent Laponyi Rétvárinak egy nyílt levélnek nevezett posztban. Állítja, azért választotta ezt a módszert, mert a KDNP-s politikus letiltotta őt a Facebook-oldalán. Laponyi szerint Rétvári még mindig nem kért bocsánatot a rendőr arcának jogellenes felhasználásáért. Hozzátette, a jelentős károkozás miatt követeli a jogi képviselőivel kikalkulált egymilliós sérelemdíjat és a bocsánatkérést. A sérelemdíjat a Peter Cerny Alapítványi Mentőszolgálat folyószámlájára kérem megfizetni, amely hiánypótló módon egyedül végez újszülöttmentést, neonatológiai rohamszolgálatot Budapest 250 km-es körzetében. Abban az esetben, amennyiben az államtitkári végkielégítése egészét az Alapítvány részére ajánlja fel, úgy a bocsánatkérésre vonatkozó igényemtől eltekintek – írta Laponyi és arra kérte Rétvárit, hogy vegyen példát az Orbán-kormány leköszönő minisztereitől, akik egy kárpátaljai gyermekotthonnak ajánlanák fel a nekik járó végkielégítést . A KDNP-s politikustól a volt őrmester azt várja, hogy tegyen másképp, mint a miniszterek, és adja a pénzt egy olyan szervezetnek, amelyik az országon belül élő gyerekeknek segít. Laponyi állítja, hogy az alapítvánnyal nem egyeztetett, de posztja végén feltüntette a szervezet bankszámlaszámát és hozzátette: ha ezeknek az elvárásoknak Rétvári eleget tesz, lezártnak tekinti az ügyet. https://hvg.hu/itthon/20260413_laponyi-zsolt-valasztas-tisza-kormany-hivatasosok Nyitókép: Facebook / Laponyi Zsolt
Eredeti cikk megtekintése →