← Vissza

news.bsdnet.hu

Végleg betelt a pohár? Verstappen nem viccel, valóban hátat fordíthat az F1-nek

Player 2026-05-30 07:03
Annyira, hogy vissza sem térne a sportágba. Amikor Max Verstappen megszólal, a paddockban általában megáll a levegő. Nem azért, mert a holland szeretné a drámát, hanem éppen ellenkezőleg: ő is egyike a modern sportvilág azon ritka karaktereinek, akik tényleg azt mondják, amit gondolnak. Amikor tehát a visszavonulásával fenyegetőzik a szabálymódosítások kapcsán, érdemes komolyan venni a szavait. Sokan persze legyintenek, mondván, ez csak a Red Bull politikai játszmájának része, amivel kedvezőbb feltételeket akarnak kiharcolni maguknak az új korszakra. Verstappen azonban eddigi pályafutása során mindig hű maradt a nyers és őszinte énjéhez, így a távozásáról szóló pletykák sokkal inkább tűnnek őszinte vallomásnak, mintsem stratégiai blöffnek. Max Verstappen ismét egyértelművé tette: nem hajlandó olyan F1-ben versenyezni, mint a mostani. A négyszeres világbajnok aggályai nem újkeletűek. Már 2023-ban – abban az évben, amikor rekordot jelentő tizenkilenc győzelemmel tarolta le a mezőnyt – figyelmeztetett, és már akkor az egyenesekben lelassuló autókról és a jojóeffektushoz hasonló versenyzés veszélyéről beszélt. Verstappen számára a vezetés élménye és a sportág tisztasága mindennél előbbre való, és úgy tűnik, a jelenlegi technikai irány pont azt öli ki az F1-ből, amiért ő egyáltalán autóba ül. A Kanadai Nagydíjon elért dobogós helyezése után, ahol Lewis Hamiltonnal vívott emlékezetes és intenzív csatát, Verstappen elismerte, hogy bár a küzdelmet nagyon élvezte , az összkép mégsem az igazi. A holland szerint a jelenlegi szabályrendszer egyszerűen nem engedi meg azt a természetes dinamikát, amit ő más kategóriákban tapasztal: „Tudom, mennyire tisztának érződhetnek más technikai sportok, így amikor visszatérsz ehhez, az nem túl kellemes. Nem akarok túlságosan negatív lenni, de tudom, milyen érzés a természetes versenyzés és a tiszta előzések. Ez az egész – különösen az időmérőkön – vezetésellenes és versenyzésellenes, márpedig az F1-nek nem erről kellene szólnia. Nagyon remélem, hogy jövőre megkapjuk a 60-40-es arányt, mert az segíthetne.” A legfontosabb kérdés persze az, hogy mi történik, ha a szabályok mégsem a neki tetsző irányba változnak. Amikor Kanadában arról kérdezték, el tudna-e képzelni egy egyéves pihenőt 2027-ben, hogy aztán 2028-ban frissen térjen vissza, a válasza rövid és egyértelmű volt: „Nem. Rengeteg más szórakoztató dolog van még odakint.” Verstappen jövője tehát nem csupán a saját döntésén, hanem a motorgyártók és a szabályalkotók kezében van. Ha a sportág elveszíti azt a nyers és tiszta karakterét, amit ő annyira keres, akkor az F1 egyik legnagyobb alakja minden bizonnyal keres magának valami mást, ami újra lázba hozza. (Forrás: Sky Sports , fotó: Getty Images) Ez is érdekelhet: George Russell szerint Andre Kimi Antonelli előnye már most behozhatatlan. Andrea Kimi Antonelli berobbant a F1-be, és valóságos őrületet szabadított el a nemzetközi sajtóban.
Eredeti cikk megtekintése →