← Vissza

news.bsdnet.hu

Negatív rekorder lett az Arsenal az elbukott BL-döntő után

Player 2026-05-31 05:41
Továbbra is BL-cím nélkül az Arsenal. Kai Havertz korai góljával vezetett az Arsenal a Puskás Arénában a Paris Saint-Germain elleni BL-döntőben, de végül tizenegyesek után címet védett a PSG: Tizenegyesek után a PSG nyerte a 2026-os Bajnokok Ligáját. Az Arsenal ezzel továbbra a legtöbb meccsel rendelkező csapat a BEK/BL-ben azok között a klubok között, akik soha nem nyerték meg a trófeát. Az ágyúsok nak a budapesti döntő a 226. meccse volt a sorozatban, 2026 mellett 2006-ban játszott finálét a csapat, de mindkétszer kikapott. 226 - Arsenal remain the team with the most games in European Cup/UEFA Champions League history to never lift the trophy (226). Agony. pic.twitter.com/r0BV7k0Grh A PSG elleni meccs másik statisztikai érdekessége, hogy az Arsenal mindössze 24,7 százalékban birtokolta a labdát, ez a legkevesebb a BL-döntőkben a 2003-04-es szezon óta, illetve a legkevesebb Mikel Arteta irányítása alatt, figyelembe véve azokat a meccseket, ahol 11 emberrel játszott az Arsenal. 24.7% - Arsenal’s possession average (24.7%) was the lowest by a team in a UEFA Champions League final on record (since 2003-04), as well as their lowest in any match under Mikel Arteta where they had 11 men on the pitch throughout. Reactive. pic.twitter.com/OzIPhBzKKY Ez is érdekelhet: Mutatjuk a párizsi örömöt. (Fotó: Getty Images)
Eredeti cikk megtekintése →