← Vissza

news.bsdnet.hu

A kormány a Karmelitába szervezett gyereknapot, 500 hátrányos helyzetű fiatalt láttak vendégül

ATV 2026-06-01 04:35
Magyar Péter beszámolt a Karmelitába szervezett programokról, Lannert Judit pedig egy fórum létrehozását jelentette be. 500 hátrányos helyzetű és kárpátaljai fiatalnak szervezett gyereknapi rendezvényt a kormány a Karmelitában. Lannert Judit gyermek- és oktatásügyi miniszter pedig bejelentette, hogy tárcája létrehoz egy fórumot, ahol a diákok elmondhatják a véleményüket az oktatásról. A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat 36. alkalommal rendezett gyereknapi forgatagot a legfiatalabbaknak. „Először is megnézhetik a Karmelitát, körbevezetik őket a kormányülés teremben, a teraszon, megnézhetik a rendezvénytermet és utána átmennek a Szociális és Családügyi Minisztériumba, ahol kapnak finom ebédet, és különböző zenés, bábos előadások, kreatív programok, rajzverseny várja őket” – fogalmazott Magyar Péter videójában. Lannert Judit Facebookon megosztott egy fotót egy levélről, amit egy diák küldött neki postán, hogy segítséget kérjen a hosszú iskolai napok, a nehéz iskolatáska és a késői ebédek kapcsán. A gyermek- és oktatásügyi miniszter bejelentette, hogy tárcája létrehoz egy fórumot, ahol a fiatalok rendszeresen elmondhatják a véleményüket az oktatásról , és az őket érintő ügyekről. Ez a kezdeményezés egyedülálló a magyar oktatás történetében.
Eredeti cikk megtekintése →