Orbán Viktor meglepő „gyengeségről” rántotta le a leplet: „sosem szabad kishitűnek lenni”
ATV
2026-06-01 05:06
Magyar Péter és Orbán Viktor is aktív volt a közösségi oldalán a BL-döntő kapcsán.
A Paris Saint-Germain csapata zsinórban másodszor lett Bajnokok Ligája győztes, miután a szombati budapesti döntőben tizenegyespárbaj után legyőzte az Arsenal csapatát.
A meccsen ott volt a magyar politikai elit színe-java. Magyar Péter miniszterelnök egy videót is kitett a közösségi oldalára, amiből kiderül, hogy Csányi Sándor mellett nézte a meccset. A kormány több minisztere is jelen volt.A jelenlegi kormányfő mellett a korábbi miniszterelnök, Orbán Viktor is ott volt a lelátón, ő videójában arról beszélt, azért építették meg a Puskás Arénát, hogy a BL-döntőhöz hasonló, világra szóló eseményeket rendezzenek:
„Az egyetlen gyengesége ennek a stadionnak, hogy kicsi, ha 15 ezerrel nagyobb lenne, akkor sokkal több nagy rendezvényt tudnánk benne tartani, nagyobb meccsek is jönnének és nem minden második évtizedben jutna egyszer nekünk Bajnokok Ligája döntő. De hát most ekkoránk van, ez a 65 ezer sem kicsi, egy 80 ezres lett volna az igazi, egy ilyen nagy meccsről mindig az jut eszembe, hogy sosem szabad kishitűnek lenni.” A döntőnek köszönhetően turisták tízezrei lepték el a fővárost
„Aki bent volt a belvárosban az elmúlt napokban, az tapasztalhatta, hogy a turisztikailag legfrekventáltabb szórakozóhelyeken, szabadtéri helyeken azért az árak megemelkedtek, ezt jól lehetett látni, tehát mindenki igyekezett kihozni a legtöbbet ebből az eseményből, azért mellé persze látni kell azt is, hogy ekkora embertömegnek a menedzselése, az ezzel járó dolgok rendkívül sok plusz költséget is okoznak” – fogalmazott Varga G. Gábor szakújságíró, aki szerint a BL-döntő hatására fellendülhet majd a Magyarországra látogató külföldiek száma.