← Vissza

news.bsdnet.hu

400 millió NKA-pénz jutott egyetlen megye fideszes egyesületeihez

Telex 2026-06-01 05:24
Összesen 400 millió forintnyi NKA-támogatás jutott Szabolcs-Szatmár-Bereg megye Fidesz-közeli szervezeteihez, amik között van fideszes önkormányzati képviselő által vezetett szervezet, és olyan is, aminek élén korábban fideszes országgyűlési képviselő állt, írja a 24.hu. 100 millió forint jutott például a Jövőnk Közössége Egyesületnek helyi értékek megőrzésére, közösségek együttműködésének megerősítésére, csapatépítésre és közösségépítésre. A szervezetet a nyíregyházi önkormányzat fideszes képviselője, Lovas Kovácsné Nagy Erika vezeti. 40 millió forintot kapott a Szilvaország Egyesület, amit korábban Tilki Attila vezetett. Tilki az idei választáson is győzni tudott egyéniben, ott ül a parlamentben. Az egyesületből 2020-ban szállt ki. Szintén 40 millió forintot kapott a Köz-ért egyesület, amit a kisvárdai fideszes képviselő, Dudás István vezet. A támogatást a Lesz feszt újragondolására kapták. Dudás szerint a pénzből egy Valmar-koncertet és egy Edda-musicalt csináltak, de azt azt mondta, lehet, hogy lesz egy harmadik rendezvényük is. Ugyanígy 40 millió forint jutott a Szatmár Nektárja Nonprofit Kft.-nek, amit Kovács Sándor fideszes országgyűlési képviselő alapított. Az egyesületet Kovács Sándor felesége, Kovács Sándorné vezeti. A többi szervezetet a lap cikkében lehet elolvasni. Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter szombaton arra kérte az embereket , hogy aki rendelkezik információkkal arról, hogy milyen formában és hogyan jutott a „Fidesz kedvezményezettjeihez” az NKA-programban pénz, akkor osszák meg az információkat, mert ezzel nagyban segítik a vizsgálatot. Tarr május 18-án elrendelte a Nemzeti Kulturális Alap kifizetéseinek felfüggesztését , mivel „szeretnék megállítani, ami megállítható, és hogy ne költsön az NKA olyasmire, ami nem jó célra, nem jó helyre megy”, majd felfüggesztette tisztségéből Krucsainé Herter Anikót, a Nemzeti Kulturális Alapnál futó pályázatok lebonyolításával megbízott intézmény, a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő (NKTK) főigazgatóját. A NAV a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) kifizetéseinek ügyében nyomoz, miután kiderült, hogy az alaptól a választás előtt több milliárd forint értékben utaltak ki támogatásokat Fideszhez közeli előadóknak és szervezeteknek. A NAV május 27-én tartott házkutatást a Kulturális és Innovációs Minisztérium jogutódjánál, valamint a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelőnél.
Eredeti cikk megtekintése →