Hivatalos: Megvan a Fradi új edzője, bejelentették Borbély Balázst
Player
2026-06-01 18:34
Napok óta tárgyalt a Fradi Borbély Balázzsal, most megszületett a megegyezés.
A Győrrel bajnoki címet szerző Borbély Balázs néhány napja jelezte, hogy nem marad az ETO-nál, ekkor már lehetett tudni, hogy Borbély a Fradival tárgyal , és valószínűleg hamarosan megszületik a megegyezés és a bejelentés. Erre hétfő délutánig kellett várni,
Borbély azt a Robbie Keane-t váltja, aki a bajnokság vége után, május végén lemondott és távozott. Arról egyelőre nincs információ, hogy hány évre ír alá a 46 éves szakember.
„Azért esett Borbély Balázsra a választás, mert ismerjük testközelből is, sok időt itt töltött a Ferencvárosnál, és láttuk már akkor is, hogy milyen tehetséges edző, amikor az U17-es, az U19-es korosztálynál és a második csapatunknál dolgozott. Utána, amikor elment tőlünk, látva azt, hogy utána Győrben milyen munkát végzett, hogy a csapatot hogyan fejlesztette, a játékosok hogyan fejlődtek az ő keze alatt, milyen játékstílust játszott a Győr, és az eredményeit pedig nem kell bemutatni.
Úgy gondoljuk, hogy ez most a megfelelő pillanat arra, hogy egy ilyen tehetséges edző vezesse a csapatunkat. Ezek a szempontok játszottak most szerepet, tehát régóta néztük, és vártuk, hogy mikor jön el a hazatérés ideje, amikor újra a Ferencvároshoz tud csatlakozni, és a felnőtt csapatot vezetheti.”
– nyilatkozta a f radi.hu -nak a kinevezés után Hajnal Tamás sportigazgató.
(Fotó: fradi.hu)