← Vissza

news.bsdnet.hu

Veszélyesek az új F1-es autók? Két kulcsfontosságú újítást is lelőttek a Monacói Nagydíjra

Player 2026-06-01 20:03
Úgy tűnik, az FIA megijedt az új autóktól. Az idei szabályváltozásoknak köszönhetően a versenygépek kisebbek, könnyebbek és keskenyebbek lettek, ami elméletileg több előzési lehetőséget teremthet a Monacói Nagydíj hagyományosan nehéz előzéseiről ismert pályáján. Az új erőforrások ugyanakkor eltérő teljesítményleadással működnek, és olyan funkciókat is használnak, mint a rásegítő üzemmódok vagy az előzést segítő extra teljesítmény. Monaco sajátos karakterisztikája miatt a versenyzők a megszokottnál jóval több energiát tudnak tartalékolni és felhasználni a gyors szakaszokon. Ez felvetette annak veszélyét, hogy bizonyos pontokon túl nagy végsebességet érhetnek el az autók. Különösen a célegyenes, a Beau Rivage emelkedő és az alagút kijárata számít érzékeny területnek, mivel ezeket közvetlenül lassú és szűk kanyarok követik. Ráadásul nem ez az egyetlen szigorítás, amit a biztonság érdekében bevezetnek a hétvégére, miután Monaco lesz az első olyan helyszín a 2026-os szezonban, ahol nem használják az új, az aktív aerodinamikára épülő „egyenes szakasz mód” elnevezésű előzést segítő rendszert. Az FIA hivatalos pályatérképe szerint ugyanis a pályán egyetlen aktiválási zónát sem jelöltek ki, így az autók nem nyithatják ki a légellenállás csökkentésére szolgáló elemeket az egyenesekben, azaz az első és hátsó szárnylapok végig zárva maradnak. (Forrás: Racingnews365.com , Gpfans.com , fotó: Getty Images) Ez is érdekelhet: Max Verstappen egyértelművé tette: ha kiszáll, a visszatérés gondolatával sem fog eljátszani. A Mercedes-csapatfőnök végül egyértelmű üzenetet küldött George Russellnek és Andrea Kimi Antonellinek. George Russell szerint Andre Kimi Antonelli előnye már most behozhatatlan.
Eredeti cikk megtekintése →