← Vissza

news.bsdnet.hu

Vitézy Dávid bejelentette az éjszakai közlekedés reformját, az agglomerációra összpontosítanak

ATV 2026-06-02 02:33
Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter a hétfői nap folyamán a Facebook-oldalán közölte, hogy július 1-től megváltozik az agglomerációs éjszakai közlekedés. A tervek szerint összehangoltabb, sűrűbb járatok és közvetlenebb kapcsolat jön létre a belváros, a külső kerületek és a környező települések között. Vitézy Dávid arról ír, hogy húsz évvel korábban civil aktivistaként, majd később BKK-vezetőként egyik első és legfontosabb döntése a 6-os villamos éjjel-nappali működésének bevezetése volt. A miniszter kiemelte, hogy a helyzet azóta sokat változott, és eljött az ideje megreformálni a rendszert: „ nőtt a külső kerületek lakossága, és az agglomerációba is százezrek költöztek. Ezért még fővárosi szakbizottsági elnökként tettem tavaly javaslatot az éjszakai hálózat megújítását célzó munka megindítására a Fővárosi Közgyűlésnek. Első lépésben tavaly nyáron a metrók üzemidejét hosszabbítottuk meg, második lépésben most a buszhálózat újratervezése jön. „ Elmondása szerint sokat dolgoztak a BKK-val az éjszakai járatok új rendszerének kialakításán, amely folyamatban több alkalommal közösségi véleményezés is történt. Az ebből kiszűrt adatok alapján arra jutottak, hogy az utasok számára közvetlen kapcsolatra, átláthatóbb és a nappali hálózatra jobban emlékeztető éjszakai buszhálózat kialakítására van szükség, és „számos külső kerületben új területek is bekapcsolódnak majd az éjszakai kiszolgálásba.” Az agglomerációt és a fővárost is érintő éjszakai járatok az alábbi változásokon esnek át:
Eredeti cikk megtekintése →