Újabb országos razziát tart a rendőrség – jó lesz vigyázni!
Origo
2026-06-02 04:35
Az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (ROADPOL) 2026. június 1. és 7. között 2Wheelers elnevezéssel hirdetett fokozott ellenőrzést, amelyhez a magyar rendőrség is csatlakozott. Ezen a hétben országszerte több motorost állíthatnak meg a rendőrök, mint az év más időszakaiban. A hatóságok az európai szintű ellenőrzés keretében Magyarország egész területén elsősorban a jól láthatósági ruházat viselését, a bukósisak meglétét és helyes használatát, a világítóberendezéseket és működőképességüket, valamint a hatósági jelzés előírásnak megfelelő használatát ellenőrzik, valamint három másik területet is – írja a police.hu .
A biztonságos és szabályszerű közlekedés érdekében vizsgálják a gumiabroncsok állapotát. A nem megfelelő állapotú kerék ugyanis közvetlen életveszélyt jelenthet a kétkerekűeken. A jogszabályi előírások egyértelműek a minimális profilmélységet illetően. A gumiabroncs futófelület mintázatának magassága a teljes felületen sehol sem lehet kevesebb 1,6 mm-nél. Ugyancsak célkeresztbe kerülnek a rendszámtáblák. A felhajtott, eltakart vagy szándékosan nehezen olvasható rendszám nem csupán szabálytalanság, bizonyos esetekben akár bűncselekmény gyanúját is felvetheti. A harmadik kiemelt terület az utólagos átalakítások ellenőrzése.
Az üzenet egyértelmű: a nyári motorszezon kezdetén nemcsak a vezetők felkészültsége, hanem a járművek műszaki állapota is vizsgázik. Aki pedig biztosra akar menni, annak érdemes még indulás előtt átnéznie a motorját – mert ezen a héten a rendőrségi razzia legapróbb hiányosság sem marad feltétlenül észrevétlen.
Ahogyan arról az Origo is beszámolt, húsvét hétvégéjén rendőrök lepték el Budapest utcáit . Az egyhetes akció során céljuk az ittas sofőrök forgalomból való kivonása volt. A razzia eredményeképp 75 járművezetőt szűrtek ki a balesetmentes közlekedés érdekében.