Milliárdos bevételre tett szert négy év alatt Orbán Viktor kommunikációs tanácsadójának cége
ATV
2026-06-02 04:35
Orbán Viktor sajtókommunikációs tanácsadója, Kaminski Fanny cége tavaly elérte az egymilliárd forintos árbevételt, azonban a nyeresége jelentősen csökkent.
Kaminski Fanny cége, a Triton Communications tavaly 1,087 milliárd forintos árbevételt ért el. A vállalkozás adózott nyeresége két évvel ezelőtt 238,4 millió forint volt, ami 2025-re lecsökkent 155,2 millióra.
A kommunikációs tanácsadó jelentősen kevesebb osztalékot vett ki cégéből 2025-ben, mint az azt megelőző két évben, amikor egyaránt 50-50 millió forint kifizetéséről döntött, ez az összeg a tavalyi beszámoló szerint 30 millió forint volt.
A Triton Communications pénzügyileg hatalmas ugráson esett át az elmúlt években, ugyanis a cég bevétele 2021-ben 20 millió forint volt, ami 2022-re 260,1 millióra ugrott. Ez a lendületes növekedést jellemezte a következő három évet is: 2023-ban 800,8 millió, 2024-ben pedig 942,3 millió forintos bevételre tett szert Kaminski Fanny cége, ami tavaly átlépte az egymilliárdos határt.
A cég sikereiben a kormányzati szerződések és a megbízói kör jelentős szerepet vállaltak. Kaminski Fanny cégének legfőbb megbízója a Miniszterelnöki Kabinetiroda volt, akik 2022-ben egy egyéves szerződést kötöttek a Triton Communications-szal. A céget egyedül Kaminski tulajdonolja, amelyben rajta kívül öt munkatárs dolgozik, a személyi jellegű ráfordítás tavaly 158 millió forintba került.
Azonban nem ez az egyetlen vállalkozása Kaminski Fannynak, akinek másik cége, a Kaminski–Buranits Kft., a Fidesz-frakcióval áll szerződésben, és tavaly 29 millió forintos bevételt generált, amelyből 5,7 millió forint adózott nyereséget értek el.