← Vissza

news.bsdnet.hu

Az egészségügyi miniszter bejelentette az új országos tisztifőorvost

Mandiner 2026-06-02 04:57
Oroszi Beatrix lesz az új országos tisztifőorvos – derül ki az egészségügyi miniszter hétfő késő esti Facebook-posztjából, amelyben arról számol be, hogy megkezdődött az átadás-átvétel a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központban (NNGYK). – írta Hegedűs Zsolt. Hozzátette, hogy elkísérte Oroszi Beatrix, aki az új országos tisztifőorvos lesz és Szepezdi Zsuzsanna, aki a független háttérintézmény, az Országos Gyógyszerészeti Intézet vezetője lesz. „Vokó Zoltán, a népegészségügyért felelős államtitkár is velünk tartott, akire szintén nagyon számítok a minisztériumban” – olvasható a posztban, amely úgy zárul: új szemlélet, irány, cselekvés, hogy „végre befektessünk a magyar emberek egészségébe”.
Eredeti cikk megtekintése →