Meglepő tiltást kapnak az iPhone-ok: egy eddig végtelennek hitt funkció ér véget
Player
2026-06-03 06:03
A jövőben kétszer is meg kell gondolnod, kit teszel feketelistára az iPhone-odon.
Sokan azt hitték, az iPhone-on korlátlanul lehet tiltani a kéretlen számokat, de az Apple most csendben jelezte, hogy ez nincs így. Az iOS 26.6 fejlesztői bétájában ugyanis megjelent egy új figyelmeztetés, ami szól, ha betelik a tiltólista. A vállalat eddig nem kommunikálta, hogy létezik ilyen limit, pedig a felhasználók már korábban is belefutottak a problémába. Volt, akinél több (tíz)ezer blokkolt szám után állt meg a rendszer, mások jóval hamarabb elérték a plafont.
A legtöbb iPhone-tulajdonos valószínűleg sosem találkozik majd ezzel, de akik rendszeresen vadásszák le a kéretlen hívókat, azoknak idővel kellemetlen meglepetés lehet.
Az új figyelmeztetés tehát már bekerült a bétaverzióba, a végleges változat érkezésére a várakozások szerint már csak néhány hetet kell várni.
(Forrás: MacRumors , fotó: Getty Images)
Ez is érdekelhet:
Az új iOS-frissítés végre egy olyan problémára reagál, ami évek óta bosszanthatta az iPhone- és Android-felhasználókat.
2026-ban eljött az a pont, amikor az Apple kénytelen elengedni négy korábbi közönségkedvenc iPhone kezét.
Úgy tűnik, a narancs lejárt lemez, itthon is, meg a techvilágban is.