← Vissza

news.bsdnet.hu

Hét percnyi Marvel’s Wolverine játékmenetet villantott az Insomniac

Prohardver 2026-06-03 11:05
A PlayStation és az Insomniac Games a legutóbbi State of Play adásban több mint hét percnyi játékmenetet mutatott a készülő Marvel’s Wolverine -ből. A videó alapján nem nagyon finomkodnak: a hangsúly egy brutális, erősen akcióközpontú, egyjátékos élményen lesz. A bemutatóban több ismert X-Men szereplő is feltűnik, köztük Mystique és Sabretooth. A történeti felütés szerint Logan egy mutánsokból álló csoport nyomában van, akiket a Reavers nevű, zsoldos kiborg milícia vadászik és ejt foglyul, hogy átadja őket Bolivar Trasknak. Trask a leírás szerint egy befolyásos iparmágnás, akit a „humán felsőbbrendűség” eszméje hajt. A sztoriban fontos szerepet kap Jean Grey is, akit a fejlesztők a fogságba esett mutánsok egyik meghatározó alakjaként vezetnek fel. A háttér elég nyomasztó: a mutánsok a felszín alatt bujkálnak, miközben a társadalom nagy része mit sem tud a létezésükről. Ez jelenleg a PlayStation legnagyobb, 2026-ra időzített belsős címeinek egyike, ráadásul a játékot közel öt éve jelentették be, az első érdemi játékmenet-betekintőre pedig csak tavaly ősszel került sor. A premier a korábbi hírekhez hűen szeptember 15-én várható. A trailer alapján továbbra is nyitott kérdés, hogy az Insomniac mennyire „nagy” világot rak a játék mögé: a látottak sok rombolást és némi bejárhatóságot sugallnak, de simán lehet, hogy inkább sűrített, zónás felépítést kapunk, pályaszerű összecsapásokkal és az Insomniac-játékokból ismert gyűjtögetnivalókkal.
Eredeti cikk megtekintése →