Figyelmeztető sztrájkot tartanak a Hanon pécsi telephelyén
Autópro
2026-06-04 16:17
A Vasas Szakszervezet közleménye szerint a székesfehérvári és pécsi telephelyeken termelő dél-koreai Hanon Systems Hungary Kft-nél működő munkahelyi érdekvédelmi szervezet tagsága és a hozzájuk csatlakozott dolgozók úgy döntött, hogy „elsőként a pécsi telephelyen” figyelmeztető sztrájkot tartanak. Erre azért van szükség, mert eredménytelen volt munkáltató és a sztrájkbizottság közötti egyeztetés. A dolgozók elfogadhatatlannak tartják, hogy a 2025-ben végrehajtott három százalékos béremelés után, 2026-ra a munkáltató 4 százalékos béremelést ígért, és azt is csak részben hajtotta végre.
A dél-koreai autóipari beszállító kapcsán három éve jelentette be Szijjártó Péter korábbi külgazdasági és külügyminiszter, hogy a cégcsoport 43 milliárd forint értékű beruházással 250 munkahelyet teremt Székesfehérváron, Pécsen és Rétságon. A beruházást az állam 5,7 milliárd forinttal támogatta.
A Hanons Sytems a cégcsoport honlapja szerint világszerte több mint 20 ezer főt alkalmaz félszáz telephelyen Ázsiában, Európában, az amerikai kontinensen és a Dél-afrikai Köztársaságban.
Érdekesnek találta ezt a hírt? Ne maradjon le a legfontosabb járműipari történésekről, iratkozzon fel hírlevelünkre ezen a linken !