← Vissza

news.bsdnet.hu

Robotpostás állt szolgálatba Ljubljanában

Player 2026-06-05 00:55
Nem csenget be, mint egy ember postás, de egy tonna csomagot elbír. Szlovénia első asszisztált robotkézbesítő járművét mutatta be a Szlovén Posta (Pošta Slovenije) és a városvezetés Ljubljanában. A kisteherautó egy hónapon át közlekedik kísérleti jelleggel a szlovén főváros belvárosában, mielőtt esetleg más városokban is megjelenne. A jármű viszont műszakilag ennél jóval többre képes: végsebessége akár az óránkénti 60 kilométeres sebességet is elérheti, és teljesen autonóm üzemmódban is közlekedhet. A most kipróbált modell hat köbméteres raktérrel rendelkezik, és egy tonna árut szállíthat. A fejlesztők szerint a próbaüzem egyik célja annak felmérése, hogy a különböző városi környezetekben milyen méretű és kialakítású járművek bizonyulnak a leghatékonyabbnak. (Forrás: MTI) Ez is érdekelhet: Speciális feladatra épült, ezért lett ilyen a Fridolin.
Eredeti cikk megtekintése →