← Vissza

news.bsdnet.hu

Lefoglalt a NAV egy BMW X5-öt, és odaadta a rendőrségnek

Player 2026-06-05 11:34
Eddig bűnözők jártak vele, most bűnüldözők fognak. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az elkobzott gépjárművek döntő többségét az  e-árverési oldalán  hirdeti meg – ha viszont erre alkalmas járművet foglal le, törvényesen felajánlhatja nyomozó hatóságnak, rendvédelmi célokra.  A megfelelő felkészítés után ezek az eszközök a továbbiakban a köz javát szolgálják, segítik a nyomozó szervek operatív munkáját. A BMW X5 xDrive 30d álláspontjuk szerint „erre alkalmas jármű” (tényleg az), ezért a Dél-budapesti Adó- és Vámigazgatóság által büntetőeljárásban elkobzott SUV-t a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) kapta meg. A NAV által eddig felajánlott valamennyi nagy értékű gépjárművet a rendvédelmi szervek használják. Ennek köszönhetően a bűncselekményekből származó vagyon visszaszerzése nemcsak az állami bevételeket gyarapítja, hanem közvetlenül támogatja a rendvédelmi szervek munkáját is. (Forrás: NAV ) Ez is érdekelhet: Nemcsak menekülni ideális, hanem üldözni is. Persze nem fizették ki, hanem ténylegesen lefoglalták és elszállították a kocsit. Büntetőcédula helyett buldózer.
Eredeti cikk megtekintése →