Lefoglalt a NAV egy BMW-t, nem semmi, kinek adták oda
Vezess
2026-06-05 10:36
A NAV nemrég lefoglalt egy bűncselekményből származó BMW X5-öst. Az autót a BRFK használhatja a jövőben rendvédelmi feladatainak ellátására.
2026.06.05. péntek 11:36
Az autót a Nemzeti Adó és Vámhivatal (NAV) Dél-budapesti Adó- és Vámigazgatósága foglalta le egy büntetőeljárás során, majd a jogerős elkobzás után a Budapesti Rendőr-főkapitányságnak (BRFK) ajánlotta fel.
Bár a NAV az elkobzott autók döntő többségét saját e-árverési oldalán hirdeti meg, a törvény alapján felajánlhatja nyomozó hatóságnak is rendvédelmi célokra. A megfelelő felkészítés után ezek az eszközök a továbbiakban a köz javát szolgálják. A Vezess korábbi cikkében bővebben is írtunk a rendőrséghez kerülő civil autókról .
A NAV által eddig felajánlott valamennyi nagy értékű autót a rendvédelmi szervek használják. Ennek köszönhetően a bűncselekményekből származó vagyon visszaszerzése nemcsak az állami bevételeket gyarapítja, hanem közvetlenül támogatja a rendvédelmi szervek munkáját is.
Néha vannak kifejezetten jónak tűnő fogások a NAV-nál féláron:
Kövesd a Vezess.hu -t a Google hírekben!