Büntetéssel kezdi a hétvégét Norris és Leclerc
Vezess
2026-06-05 12:06
Szokatlan okból, még egy csütörtöki botlás miatt kapott büntetést Monacóban a mclarenes címvédő és a ferraris helyi kedvenc.
2026.06.05. péntek 13:06
A Forma-1-es Monacói Nagydíj versenyfelügyelői már a versenypályás munka megindulása előtt 5000-5000 eurós (szűk 1,8 millió Ft) bírságot osztottak ki Lando Norrisnak és Charles Leclerc-nek.
A McLaren világbajnoka és a Ferrari monacói pilótája ugyanazért kapta a büntetést: mindketten elkéstek a csütörtöki hivatalos, FIA-s versenyzői sajtótájékoztatóról.
Az F1-ben minden hétvége előtt hat pilótát osztanak be kétszer hármas csoportban a hivatalos sajtótájékoztatókra, kétszer 10 perces turnusokra – ezeken a megjelenés kötelező, csakis rendkívüli esetben – igazolt egészségügyi probléma, egyéb vis maior körülmény – kaphatnak felmentést a versenyzők.
A tegnapi 14.30-as hivatalos kezdés csúszott, ugyanis Norris és Leclerc is pár perccel később futott be, ezért vizsgálat alá is vonták őket, és mivel nem tudtak méltányolható indokot felhozni a késés magyarázatául, meg is kapták a büntetést.
Kövesd a Vezess.hu -t a Google hírekben!