Kegyetlen támadás a lovas show-n: ez mindenkit sokkolt
Agroinform
2026-06-05 15:09
Őrizetben marad a fiatalkorúak bíróságának tegnapi meghallgatása után az a 17 éves fiatal, akit azzal vádolnak, hogy három lovat késelt meg egy rangos Las Vegas-i rendezvényen. A helyi sajtó információi szerint a bíró úgy határozott, hogy a tinédzser letartóztatásban marad, mivel kiengedése közbiztonsági kockázatot jelentene. A gyanúsítottat négy nappal azután állították elő, hogy a hatóságok adatai szerint három lovat szándékosan megsebesített a South Point Lovas Központ istállójában.
Az eset május 30-án történt. A Las Vegas-i Rendőrkapitányság munkatársai hajnali 2 óra körül érkeztek a helyszínre, miután bejelentést kaptak egy sérült lóról.
A rendőrség egy tizenéves fiatal lányt gyanúsított meg, aki a feltételezések szerint, miután bejutott az istálló területére, egy késsel az állatokra támadt. A hatóságok később egy közeli szállodában találták meg és vették őrizetbe a tinédzsert.
A gyanúsítottat 12 rendbeli állatkínzás , valamint három rendbeli vagyonrongálás vádjával állítják bíróság elé. A hét elején az ügyész azt is bejelentette, hogy a felnőttbíróság elé terjesztik az ügyet, ugyanis a nevadai törvények lehetővé teszik, hogy bizonyos fiatalkorú elkövetőket felnőttként vonjanak büntetőeljárás alá, ha a cselekmény súlyossága azt indokolja.
Az eset széles körben felháborodást keltett a lovas közösségben . A három sérült ló egyébként túlélte a támadást. A felépülésükről szóló híreket sokfelé feszült figyelemmel követik a versenyzők és a lótulajdonosok.
Forrás: agdaily.com
Indexkép: illusztráció/Shutterstock