← Vissza

news.bsdnet.hu

A Bánki-tóba fulladt egy 15 éves fiú

Police.hu 2026-06-05 16:56
A Rétsági Rendőrkapitányság az eset körülményeit büntetőeljárás keretében vizsgálja A rendelkezésre álló adatok alapján június 5-én 15 óra 30 perc körüli időben – egy iskolai kirándulás keretében – a tó szabadstrandján fürdőző gyermekek közül egy 15 éves fiú elmerült a vízben. A fiatalkorú keresését a csoport kísérői azonnal megkezdték és értesítették a hatóságokat. A rendőrség, a mentők és a katasztrófavédelem munkatársai, valamint az Ipoly-völgyi Különleges Mentő, Önkéntes Tűzoltó, Környezet- és Természetvédelmi Egyesület búvárai rövid időn belül megkezdték az elmerült fiú keresését a tóban. A különleges mentő egyesület könnyűbúvárai 16 óra 50 perckor találták meg a gyermek holttestét a Bánki-tóban. A Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság ezúton fejezi ki őszinte részvétét és együttérzését az elhunyt fiú családjának és hozzátartozóinak.
Eredeti cikk megtekintése →