← Vissza

news.bsdnet.hu

Figyelmeztető sztrájkot tartottak a Hanon pécsi telephelyén

Autópro 2026-06-05 17:18
A szakszervezeti szövetség alelnöke, László Zoltán emlékeztetett arra, hogy a sztrájkra azért került sor, mert eredménytelen volt a munkáltató és a sztrájkbizottság közötti egyeztetés, amelyen az országban három telehelyen működő vállalat dolgozói számára 10 százalékos béremelést szeretnének elérni. A dolgozók elfogadhatatlannak tartják ugyanis, hogy a 2025-ben végrehajtott három százalékos béremelés után 2026-ra a munkáltató 4 százalékos béremelést ígért, és azt is csak részben hajtotta végre magyarországi telephelyein - közölte. Tájékoztatása szerint a pénteki sztrájk során a műszakban lévő dolgozók mintegy 97 százaléka, több mint 250 munkavállaló vett részt a munkabeszüntetésben, ezzel erős üzenetet küldtek a vállalatnak, megmutatták, hogy „elkötelezettek az önmagukért és egymásért való kiállásban”. László Zoltán azt mondta, hogy egyelőre a munkáltatótól nem kaptak semmiféle jelzést a továbbiakra vonatkozóan. Azonban - tette hozzá -, nem is gátolták semmilyen módon a munkabeszüntetés megtartását. Felhívta a figyelmet arra, hogy amennyiben a következő napokban nem történik érdemi lépés a munkáltató részéről, akkor jövő héten a székesfehérvári egységben tartanak hasonló figyelmeztető megmozdulást, de kilátásba helyezett nagyobb és hosszabb ideig tartó leállásokat és a dél-koreai nagykövetség budapesti épülete előtt tartandó demonstrációt is. A Hanon cikkünk megjelenéséig nem reagált a sztrájkra. Tetszett ez a hír? Értesüljön elsőként a járműipari történésekről, iratkozzon fel az autopro.hu hírlevelére az alábbi linken !
Eredeti cikk megtekintése →