← Vissza

news.bsdnet.hu

Megkezdődött a balatoni kompkikötők felújítása, a közlekedés zavartalan

Autószektor 2026-06-05 20:10
Fotó: Bahart A beruházás keretében a szántódi és a tihanyi révkikötő infrastruktúráját újítják meg. A cél a Balaton legfontosabb közlekedési csomópontjának korszerűsítése, a közlekedési kapacitás növelése, a digitalizáció és a turisztikai élmény javítása – írta a többségi állami, valamint tóparti önkormányzatok tulajdonában lévő társaság a honlapján közzétett tájékoztatóban. A projekt során figyelembe veszik a fenntarthatóságot és a tájba illeszkedő építészeti megoldásokat – tették hozzá. – részletezi a tájékoztató. A beruházás fontos elemével, az új forgalomirányítási és jegyértékesítési megoldásokkal gyorsabbá válik majd az átkelés. Lesz egyebek közt e-sáv és elővételes jegyvásárlási lehetőség - említik példaként. Mivel cél a Balaton-part építészeti és természeti értékeinek megőrzése is, ezért Szántódon felújítják a Dianóczky János által tervezett ikonikus, hiperbolikus paraboloid formájú váróépületet, Tihanyban pedig megújul a helyi védelem alatt álló kőburkolatú épület, amely a kikötő egyik meghatározó látványeleme - írják. A tervek szerint a jövőben vendéglátó egységekkel, bejárható mólókkal, kilátóval, parkosított környezettel és korszerű utasfogadó infrastruktúrával erősödik a kompkikötők turisztikai és közösségi funkciója. Az építkezés a kompközlekedés menetrendjét nem befolyásolja, azonban megszűnik a kompkikötőknél a parkolási lehetőség és a vizesblokkok használhatósága, a mólókat pedig lezárják – áll a Bahart tájékoztatójában. MTI
Eredeti cikk megtekintése →