Tévéző férfi tévéjét lopta el egy besurranó tolvaj
Player
2026-06-05 22:06
Durva következményei lehetnek egy unalmas tévéműsornak.
„A Dabasi Járási Ügyészség kifosztás bűntette és más bűncselekmények miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki sorozatosan lopásokat követett el egy Dabas környéki településen” – írja a Pest Vármegyei Főügyészség .
A vádirat szerint a férfi 2024 áprilisa és 2025 júliusa között több házba tört be, ahonnan különböző vagyontárgyakat lopott el. Az elvitt dolgok között volt lavór, hosszabbítókábel, műanyag nyelű kés, kültéri pad és kuka is.
A címet az az eset indokolja, hogy a gyanúsított 2025 januárjában bement az egyik nyitva lévő házba, ahol egy fotelből tévét néző, de elbóbiskoló férfi közeléből nemcsak a mobiltelefonjait lopta el, hanem a tévét is kihúzta a konnektorból, és elvitte. Erre ugyan felébredt a tévé nélkül maradt áldozat, de a tolvaj el tudott menekülni a szajréval együtt.
A bűnöző hat sértettől összesen több mint 500 ezer forint értékben lopott el dolgokat, amelyek közül a rendőrség többet megtalált, és a sértetteknek visszaadott. A Dabasi Járási Ügyészség a férfit kifosztás bűntette mellett több rendbeli minősített lopás bűntettével is vádolja, bűnösségéről a Dabasi Járásbíróság fog dönteni.
(Forrás: Pest Vármegyei Főügyészség . A pixeles rendőrségi szemlefotót ChatGPT-vel javítottuk fel.)
Ez is érdekelhet:
Nem érdemes felnőttként rendőröset játszani, mert valódi letartóztatás lehet a vége.
Duplacsavaros csalásból lett rendőrségi ügy.
Lehet, hogy ez a szokatlan hír az első olyan fogalmazás egy állami szervtől, amelyben szerepel a „hajcsizik” kifejezés.