← Vissza

news.bsdnet.hu

Marco Rossi elmondta, számára mi volt a legfontosabb a finnek elleni meccsen

Player 2026-06-06 05:00
Érthető és logikus, bár felkészülési meccs után ritkán lehet ilyet hallani. Harmadik idei meccsén is veretlen maradt a magyar futball-válogatott, miután hazai pályán 2–1-re legyőzte a finneket: Továbbra is veretlen idén a magyar csapat. A győzelem után Marco Rossi szövetségi kapitány többek között arról beszélt, hogy a játékosok egy része ugyan fáradt, de minden lehetőséget ki kell használni, amikor együtt van a keret. Rossi kiemelte a remekül beálló kapust, Yaakobishvili Áront, a meccsről pedig azt mondta, hiába egy felkészülési meccs, az eredménynek örül a legjobban. „Ezen a szinten nincsenek könnyű ellenfelek, mindig nehéz nyerni. A 60. percig nagyjából minden jól működött, utána viszont részben a fáradság és a változtatások miatt három ziccere is volt az ellenfélnek. A legfontosabb dolog az eredmény, még akkor is, ha a mai egy felkészülési meccs volt. Elemeznünk kell a ma látottakat, és fejlődnünk kell, különösen a cserék utáni időszakban” – mondta Rossi. A magyar válogatott idén három felkészülési meccset játszott, a finnek mellett a szlovénokat legyőzte, a görögökkel pedig ikszelt. A magyar csapat a következő meccsét kedden játssza, Debrecenben Kazahsztán lesz a magyarok ellenfele.
Eredeti cikk megtekintése →