Szoboszlai sportemberi tette meglepte a finneket, Rossi legközelebb lecserélné őt
Magyar Nemzet
2026-06-06 05:05
A márciusi, szlovénok (1-0) és görögök elleni (0-0) felkészülési találkozók után Finnország ellen 2-1-es győzelemmel folyatta a felkészülést a magyar válogatott az őszi Nemzetek Ligája-küzdelmekre. A finnek elleni meccs egyik hőse Varga Barnabás volt, aki idén és egyúttal az AEK Athén játékosaként először lépett pályára a magyar válogatottban a korábbi sérülése után, és most két góllal tért vissza. A finneket pedig Szoboszlai Dominik vigasztalta a lefújás után , nem akármilyen módon.
A magyar válogatott csapatkapitánya a meccs vége után a pályán egy körben álló finn válogatott tagjaihoz odament, és egyenként lepacsizott minden ellenféllel, akik alig hittek a szemüknek. Szoboszlai nagyszerű sportemberi gesztusát egy szurkolói videón mutatjuk meg, a jelenet 1:40-től látható:
Szoboszlai 2021 óta nem hiányzott egyetlen válogatott meccsről sem, a finnek ellen zsinórban a 46. mérkőzésén lépett pályára a nemzeti csapatban. Hossszú és fárasztó idényen van túl, de Rossi számít rá kedden a kazahok elleni találkozón is Debrecenben. Igaz, azt a meccset aligha játssza végig.
– Dominik valamennyire elfáradt, görcsei voltak, de ő hozzá van szokva, hogy gyorsan regenereládjon. Terveim szerint kezdő lesz a kazahok ellen, de lehet, hogy 60 perc múlva lecseréljük majd. Fontos, hogy győzzünk – vetítette előre Rossi, aki tehát kis pihenőt adna Szoboszlainak.
A szövetségi kapitány a mérkőzés értékelésekor kiemelte, hogy a hajrában a finnek kiegyenlíthettek volna, ha a búcsúzó Szappanos Péter helyére beálló , újonc kapusként debütáló Yaakobishvili Áron nem mutat be három bravúrt is a meccsen.
– Teljesen egyértelműen látszott, hogy a 65. perctől kezdtük a távolságokat veszíteni, önbizalmat is veszítettünk – fogalmazott Rossi. – Igaz, hogy voltak helyzeteink, de két olyan kontrát engedtünk az ellenfélnek, hogy ha nem lett volna ügyes Yaakobishvili, kaphattunk volna még egy gólt. Ezeket el kell kerülnünk. Korai azt gondolni, hogy minden játékosunknak van alternatívája, ha két-három cserével belenyúlunk a meccsbe, érződik a teljesítményen. Muszáj elkezdeni a mérkőzéseket rátermettebb módon olvasni. Arra kell törekedni, hogy azokat az elveket, amikkel elkezdtük a meccset, kilencven percig tudjuk tartani.
– Márk jó meccset játszott, ne értsetek félre, de most mutatkozott be a válogatottban több mint ötvenezer ember előtt, ami nem ugyanaz, mint az NB I-ben szerepelni – emelte ki Rossi. – Ezért kellenek ezek a felkészülési mérkőzések. Az eredmény itt is számít, a világranglista miatt is, de ilyenkor van lehetőség dolgozni a fiatalokkal, akikben van potenciál.