Vége lehet az önkiszolgáló kasszák hatalmának, új módszert vezet be a legnépszerűbb hazai élelmiszerbolt
Promotions
2026-06-06 06:07
Három helyszínen zajlik a tesztelés, hatalmas változás ez a vásárlóknak.
A rendszerváltás utáni magyar kiskereskedelem legnagyobb forradalmát kétségkívül a német diszkontláncok, különösen az Aldi és a Lidl hazai megjelenése jelentette. Ami kezdetben csupán a hatékonyabb bevásárlás ígérete volt, az mára szinte kulturális jelenséggé, igazi kultusszá nőtte ki magát.
Gondoljunk csak a Lidl saját márkás, mintás ruháira, amelyeket a vásárlók annak idején azonnal elkapkodtak az áruházakból.
Ez a tartós siker azonban nemcsak a jó áraknak, hanem a folyamatos technológiai innovációnak is köszönhető. A vállalat most egy olyan kényelmi funkciót tesztel, amely alapjaiban írhatja át a napi rutinunkat.
Olvass tovább...
Olvass tovább...
Az áruházlánc 2026. június 4-től teszt jelleggel vezeti be az úgynevezett Scan & Go funkciót három kijelölt magyarországi áruházában.
A Lidl Plus mobilalkalmazáson keresztül elérhető újítás lényege, hogy a vásárlók a polcok között járva, a saját okostelefonjukkal szkennelhetik be a termékek vonalkódját, így teljesen elkerülhetik a hagyományos sorban állást.
Az áruk azonnal bekerülnek egy virtuális kosárba, miközben a vevők ezzel párhuzamosan akár közvetlenül a saját bevásárlótáskájukba is bepakolhatják azokat.
A folyamat végén nem kell beállni a klasszikus kasszasorba, elegendő az önkiszolgáló pénztárakhoz fáradni, ahol az applikációban generált QR-kód beolvasásával egyszerűen rendezhető a számla .
A rendszert egyelőre Budapesten a harmadik kerületi Huszti úti, Budaörsön a Károly király úti, valamint Monoron a Gém utcai üzletben próbálhatják ki.
Olvass tovább...
Olvass tovább...
Természetesen a fokozott kényelem bizonyos biztonsági óvintézkedésekkel párosul. A vállalat felhívta a figyelmet arra, hogy a rendszer automatikus, szúrópróbaszerű ellenőrzéseket alkalmazhat a folyamat során.
Emellett az életkorhoz kötött termékek, mint például az alkoholtartalmú italok vásárlásakor a kötelező ellenőrzést az áruházi személyzet továbbra is a helyszínen végzi el.
Az, hogy a funkció végül országosan is kiterjed-e a teljes hálózatra, a most induló tesztfázis gyakorlati tapasztalataitól és a beérkező vásárlói visszajelzésektől függ. Egy dolog azonban biztos: a digitális átállás újabb mérföldkőhöz ért a hazai üzletekben.
Úgy tűnik, Romániában is tesztelik a funkciót, magyar nyelvű videót még nem találtunk róla: