← Vissza

news.bsdnet.hu

Emberi építményt találtak a Balti-tenger mélyén, 11 ezer éves

Promotions 2026-06-07 06:37
A tenger mélyén azonosították az ember alkotta építményt, amely idősebb, mint az egyiptomi piramisok. Az utóbbi időszakban a vadi új technológiák segítségével egyre mélyebbre látunk a tenger alján is, és bizony meglepő struktúrák és ember alkotta építmények tűnnek elénk. A Baltin-tenger mélyén korábban kör alakú, nagyon fura alakzatokat találtak, amelyeket sokan idegen technológiákhoz kötöttek. A vita berobbant, a konteóhívők pedig azonnal elárasztották az internetet. Sokan az előbukkanó szemcsés képek kapcsán azonnal a Csillagok háborúja Ezeréves Solymára gondoltak. A rejtély pedig fokozódott, amikor a búvárok lejutva az objektumhoz, komoly nehézségekbe ütköztek a vizsgálat során, egyszerűen elromlottak a műszerek. Ám az egyre szofisztikáltabb vizsgálatok révén a tengerbiológusok bizonyították, hogy egy meglehetősen érdekes jégkorszakbeli jelenséghez vezethető vissza a kör alakú struktúra. Egykor, több ezer éve gleccserek haladták át a térségen, amelyek sziklákat zúztak szét az utuk során. A vándorkövek pedig később helyben maradtak. Tehát jégkorszak korabeli lerakódásról van szó. Olvass tovább... Olvass tovább... Kőkorszak korabeli megastruktúrákat találtak Balti-tenger mélyén a tudósok. Egy 11 ezer éves, mesterséges kőfalról van szó, amely így idősebb, mint az egyiptomi piramisok is. Közel egy kilométer hosszú építményről van szó, vadászó népcsoportok építhették, méghozzá azért, hogy tereljék a rénszarvascsordákat. A felfedezés pedig bizonyítja azt is, hogy egykor szárazföld volt a Balti-medence. Ez a felfedezés pedig újabb lendületet adott több kutatásnak is, hiszen megdöbbentő dolgokat rejthet még a tengerek mélye, sok helyen ugyanis egykor szárazföldek terültek el, ahol embercsoportok éltek és alkottak. (via Ancient-Origins )
Eredeti cikk megtekintése →