Három hazai TV-csatorna maradt versenyben a magyar bajnokság közvetítéséért
Promotions
2026-06-07 11:12
Komoly meglepetésre még a közmédia is pályázik az NBI TV-s jogaira.
Hosszú évek után feladta piacvezető dominanciáját a közmédia, és elengedték a végére már évi 10 milliárd forintot érő kincset a magyar foci legnagyobb bánatára. A közpénz ezentúl csak sokkal kisebb mértékben, vagy egyáltalán nem fog folyni a TV-közvetítések által. A szakági találgatások szerint az M4 Sport egyelőre még az RTL-csoporttal, és a TV2-vel "rokoni kapcsolatban" lévő Aréna 4-gyel van versenyben a magyar bajnokság jogainak megszerzéséért.
Olvass tovább...
Olvass tovább...
Értesülések szerint az MLSZ nem kevesebb, mint 8 milliárd forintos győztes licitre vágyott. Azonban ezt egyetlen pályázó ajánlata sem közelítette meg. Úgy tűnik, hogy a korábbi években a közmédia feleslegesen volt bőkezű a közpénzekből. Szakértők szerint a magyar focival kapcsolatos összes közvetítés joga nem ért többet 3 milliárdnál, de a 2 milliárdos ajánlattal sem lőnének jobban alá.
Olvass tovább...
Olvass tovább...
[[y1]]