← Vissza

news.bsdnet.hu

Kiss Norbi mindent vitt Szlovákiában

Vezess 2026-06-07 16:17
A magyar versenyző szenzációs teljesítményt produkálva nemcsak a napi első, hanem a második futamon is az első helyen ért célba a Kamion Eb-n. 2026.06.07. vasárnap 17:17 A szombati teljesítményét megismételve vasárnap is mindkét futamon diadalmaskodott a címvédő és hétszeres Európa-bajnok Kiss Norbert, a FIA ETRC második versenyhétvégéjén, Szlovákiában. A Révész Racing 41 éves versenyzője a szombatihoz hasonlóan a vasárnapi időmérő edzést is megnyerte, így a nap első, egyben a hétvége harmadik futamán az élről indulhatott. A futam pechesen indult, mert a rajtot meg kellett ismételni egy, az első kanyarban történt ütközés miatt. A baleset hatására ugyanis az egyik versenykamion a sóderágyban ragadt. A második rajtnál Kiss Norbi magabiztosan őrizte meg az első helyét, aztán pedig körről-körre növelte az előnyét és simán húzta be az újabb győzelmet a Slovakiaringen. A vasárnapi második futamon a fordított rajtrács szabály érvényesült. Így Kiss Norbi a nyolcadik helyről kezdhette meg a nyolc körből álló futamot. Az első kanyarban még távol maradhatott a küzdelmektől, de a tőle megszokott módon körről-körre leelőzte riválisait. Míg a második körben a második helyen autózott, addig két körrel a leintés előtt már a második helyre küzdötte fel magát. A hajrában az éllovas egyik hibáját kihasználva átvette a vezetést, innen pedig már könnyedén vezette kamionját a célba az első helyen. A címvédő magyar versenyző két forduló után 106 ponttal áll az összetettben az élen, második a német Sascha Lenz 70 ponttal, harmadik pedig a spanyol Antonio Albacete 62 ponttal. A FIA ETRC július közepén folytatódik a Nürburgringen. Kövesd a Vezess.hu -t a Google hírekben!
Eredeti cikk megtekintése →