← Vissza

news.bsdnet.hu

Ezért röpködtek a büntetések a Monacói Nagydíjon

Vezess 2026-06-07 18:38
Nem a „traffipax” hülyült meg, a bokszutca bejárata rendhagyó, ezért születhetett annyi gyorshajtásos bírság Monacóban. 2026.06.07. vasárnap 19:38 A kaotikus, biztonsági autókat, piros zászlós megszakítást, második rajtot is hozó Forma-1-es Monacói Nagydíj egyik furcsasága volt, hogy a futam során öt pilóta összesen hét bokszutcai gyorshajtásos büntetést szedett össze, csak úgy röpködtek az 5 másodpercek. Ahogy szaporodtak az esetek, úgy vált egyre gyanúsabbá, hogy nem egyszeri versenyzői mellényúlásról van szó, a mérőrendszer lehet hibás, vagy valami más okozza a sok baki. A csapatok már a verseny alatt arra kezdtek gyanakodni, hogy a bokszutcabejárat sajátos íve okozhatja a problémát, ahogy az F1 hivatalos közvetítésében is azt pedzegette Jolyon Plamer korábbi versenyző, hogy a bejárati „kanyar” levágása miatt jött ki „átlagra”, hogy egyes autók túllépték – általában csak néhány tizeddel – a 60 km/órás limitet. A Sky Sports szakértőjeként dolgozó korábbi Ferrari-, Racing Point- és Aston Martin-stratéga, mérnök, Bernie Collins is ugyanígy vélekedett: „Képzeljük el úgy, mint az autópályán, ahol ott vannak a mérőkapuk, melyek úgy működnek, hogy figyelik, adott időpontban hol jár az autó, és a kapuk közötti idő alapján számítják az átlagsebességet. Itt, amikor a futamon jobban levágják a kanyart, mert még egy kicsit rányomnak, amikor a lassú kanyarból (Rascasse – a szerk.) érik el a korlátozott zónát. Másutt általában magasabb tempóról kell átállni a limiterre, ez kifoghatott a pilótákon” – magyarázta . Kövesd a Vezess.hu -t a Google hírekben!
Eredeti cikk megtekintése →