← Vissza

news.bsdnet.hu

Büntetés a futam után, Alonso pontszerző lett

Vezess 2026-06-07 19:24
Sem a pont eredeti szerzője, sem az Aston Martin-os veterán nem számított ilyen eredményre. Újabb ügyben döntöttek a monacói versenyfelügyelők. 2026.06.07. vasárnap 20:24 A kaotikus, számtalan büntetést hozó Forma-1-es Monacói Nagydíj végeredménye az időbüntetések azonnali beszámítása után sem számított biztosnak, mind a dobogó harmadik fokára álló Red Bull-os Isack Hadjar, mind a Cadillac első pontját elérő, 10. helyen rangsorolt Sergio Perez ügyében voltak még utólagos vizsgálatok. Míg, mint mostanra kiderült, Hadjar megúszta , megtarthatta a dobogót, a mexikói veterán rosszul járt, elbukta a vadonatúj csapat számára kiemelkedő eredménynek számító utolsó pontszerző pozíciót. Perezt azért vonták vizsgálat alá, mert a második rajtnál sem állt be jól a rajkockába. (Az első rajtnál is hibázott, akkor egyenesen a sajátja helyett a műszaki hiba miatt hiányzó audis Gabriel Bortoleto üresen maradt 16. rajtkockájába sorolt fel.) A második esetben a stewardok a videófelvételek alapján egyértelműen megállapították, hogy Perez Cadillacjének jobb első kereke kilógott a felfestett rajtkockából, ezért nem is volt választásuk, utólag 10 másodperces büntetést szabtak ki, mellyel a mexikói a 15. utolsó helyre csúszott vissza. A nagy nyertes az a Fernando Alonso lett, aki a hétvége során végig arról beszélt, hogy az Aston Martin autója a kiszámíthatatlan viselkedése miatt már-már veszélyes, versenyzésre alkalmatlan – a futam előtt valószínűleg senki sem fogadott volna arra, hogy az Aston első pontját a Monacói Nagydíjon sikerül megszerezni. A sors fintora, hogy már Perez is büntetések sorával örökölte meg a 10. helyet – kellett hozzá a mercedeses George Russell bokszutca-áthajtása, a mclarenes Oscar Piastri egyszer, az alpine-os Pierre Gasly kétszer 5 másodperces bokszutcai gyorhajtásos időbüntetése. Kövesd a Vezess.hu -t a Google hírekben!
Eredeti cikk megtekintése →