← Vissza

news.bsdnet.hu

Ezt a növényt sokan túlöntözik nyáron - emiatt kezd gyorsan pusztulni

Agroinform 2026-06-08 00:22
Nyáron, amikor tombol a hőség, hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy növényeinknek soha nem elég a víz. Sokan emiatt esnek abba a hibába, hogy az öntözőkannát szinte le sem teszik, és naponta többször is alaposan meglocsolják a cserepes vagy kerti növényeket. Pedig a túlzott vízellátás legalább olyan veszélyes lehet, mint a kiszáradás! Lássuk, milyen jelekből ismerheted fel, ha túlöntözöd a kedvenc növényedet, és mit tehetsz a baj ellen! Töltsd le az Agroinform mobilapplikációt Androidra vagy iOS-re , hogy útközben is elérd a friss híreket, az időjárást és az apróhirdetéseket. A növények gyökereinek nemcsak vízre, hanem levegőre is szükségük van. Ha folyamatosan vízben állnak, a gyökerek megfulladnak, elrohadnak, a növény pedig gyorsan elpusztul. A túlöntözés különösen veszélyes a cserepes növényeknél, ahol a felesleges víz nem tud elszivárogni. Összefoglalva: a növényeid nem akarnak úszni, csak egy kis frissítő vízre vágynak! Figyeld a jeleket, és öntözz tudatosan, hogy zöld barátaid egész nyáron ragyogjanak!
Eredeti cikk megtekintése →