Rubint Réka hátát és bordáit is szétvágták volna: nemet mondott a műtétre a fitneszlady
Mediapiac
2026-06-08 07:30
Mostanra hazatért a kórházból és otthon gyógyul Rubint Réka, akin elvégezték az újabb operációt. A fitneszlady-nek azonban korábban egy másik műtétet javasoltak, ami nagyon komoly kockázatokkal járt volna. Rubint Réka nem vállalta.
Hazatérhetett a kórházból a június 6-i hétvégére Rubint Réka, miután daganatos betegsége okán megműtötték és 5 napot töltött az intézményben. Facebook-oldalára már otthonról posztolt, s elárulta, nagyon jó érzés számára, hogy családja mindenben segíti és meglepetéssel is várta.
Rubint Réka nemcsak családjának, hanem a kórház dolgozóinak, Istennek és az angyaloknak is kifejezte háláját.
A fitneszedző a napokban a Frizbi TV vendégeként vallott a vele történtekről. Itt árulta el, hogy korábban egy radikális beavatkozást javasoltak neki orvosai, amelyre azonban nemet mondott.
A Beköltözve Hajdú Péterhez című műsorban férjével, Schobert Norberttel együtt mesélt arról, hogy mit jelentett volna ez: szerepelt benne a fél tüdő eltávolítása, az átvágott hangideg, illetve egy kockázat, amely pár perc leforgása alatt Rubint Réka élete végét jelentette volna – írta meg a blikk.hu .
„Az onkológiában az a legjobb, ha egy daganatot műtéti úton ki tudnak venni. Agócs doktor úr azt mondta, ki lehet venni, de úgy, hogy Rékát hasra fektetik, elaltatják, végig felvágják a hátát, a bordákat a gerincnél kettévágják, majd végleg kiveszik a bal tüdejét, meg ezt a csomót” – fogalmazott Schobert Norbi a Frizbi TV-ben.
Rubint Réka felvázolta azt is, milyen egyéb súlyos következményeket és kockázatot jelentett volna számára a műtét.
„A hangideget is elvágták volna, hogy hozzáférjenek a daganathoz, és akkor még mindig nem biztos, hogy amikor ott vannak, ki tudják venni a daganatot, mert azt nem látják a felvételen, hogy mennyire van közel az artériához. Ha az megsérül, akkor 3–4 perc, és meghalsz… Azt mondta Agócsnak a sebésztársa, hogy erre a műtétre asszisztálni nem menne be, ezért úgy döntöttünk, nem vállaljuk be a műtétet” – mondta a fitneszedző.
Rubint Réka és családja végül úgy határozott: a sugárkezelést választja.
Kezdetben biztató volt a terápia, 6-ról 8 centiméterre zsugorodott a daganat. A fitneszlady ezután kemoterápiát is kapott, 2023 novemberében azonban a daganat a tüdőben áttéteket képezett.
Rubint Réka elmondta, hogy ezt követően megműtötték őt.
„Elaltattak, a tüdőből kivette a két legnagyobb gócot, azt mondta, amit tud, kiszed. Kivette, elküldték szövettanra, a maradék háromra pedig kaptam erős sugarat, és azok el is tűntek” – részletezte a történteket.
Rubint Réka idén áprilisban árulta el, hogy 4 éve, 2022 óta rákkal küzd. Egy rendkívül ritka daganatos megbetegedésben, légyrészszarkómában szenved.
Erről a TV2 Napló című műsorában beszélt először, s ekkor levette a parókáját is a kamerák előtt.