Bajnokok Ligáját érhet, ez az edző veszi át a bajnok Győri ETO-t
Promotions
2026-06-08 07:38
Robbie Keane-t éppen a győri kiszemelt miatt akarták elcipelni egészen Pozsonyig.
Alig pár hete ért véget az NBI 2025/2026-os idénye, máris a feje tetejére állt minden Magyarországon. Nemcsak az ezüstérmesés kupagyőztes Fradi, de ezáltal a bajnokká avanzsált Győri ETO is elvesztette trénerét. A ferencvárosiaknál máris megtörtént az edzőváltás, az önként távozó Robbie Keane helyét éppen a győri Borbély Balázs vette át. Utóbbi utódjáról még nem tudni biztosat, pedig repülnek a hetek, és a Győri ETO csapatának hamarosan a Bajnokok Ligája selejtezőjében kell bizonyítania.
Olvass tovább...
Olvass tovább...
Állítólag a győriek keretében is komoly mozgás várható, az időközben a magyar válogatottban is bemutatkozott tehetségek mellett egy-egy ügyesebb külföldi is új klubot találhat magának. Ahogy tette azt a felvidéki Borbély mester. Aki egyébként csak szimplán nem hazudtolta meg önmagát, lévén a Fradi hívó szavának nem tudott ellenállni. Nem is tehette, lévén az FTC kedvenc klubja, ahol még az edzői szakmát is tanulni kezdte korábban.
A győri szurkolóknak talán mégsem kell félnie, lévén Borbély és a számos remek játékos nem egy véletlen folyamatként kerültek egyszerre az ETO Parkba. Világi Oszkár klubtulajdonos tudatos szakmai munkával és minőségi szakértőkkel építette fel újra a korábban becsődölt együttest. A legújabb pletykák szerint a Borbély miatt sértődött klubvezetés máris megtalálta az új edzőt a kispadra.
Olvass tovább...
Olvass tovább...
Talán nem is meglepő, hogy a kiszemelt Világi másik klubjától, a dunaszerdahelyi DAC-tól érkezne. A csallóközi gárdától a minap küldték el a szlovák Branislav Fodreket. A pozsonyi származású tréner másfél év után volt kénytelen távozni, kissé meglepő módon. Ugyanis régen látott szintre hozta fel a DAC-ot. Sokáig még a bajnoki címre is esélyes volt a dunaszerdahelyi csapat, de a hajrára megrázta magát a rekordbajnok Slovan.
Most végre kiderült, hogy talán éppen a győri lehetőség miatt váltak el egymástól a DAC és Fodrek útjai.
A 45 éves Fodrek korábban már dolgozott a Győri ETO-nál, a szakmai vezetés tagja volt, így nem lenne számára ismeretlen a kisalföldi közeg. Az NB1.hu cikke szerint akár már a napokban kinevezhetik Fodreket Győrben, és már vele kezdenék meg az alapozást az új szezonra, illetve a már emlegetett Bajnokok Ligája kvalifikációra.
[[y1]]