← Vissza

news.bsdnet.hu

15 év után hívták be az elemzőt a köztévébe, nem akármilyen mondattal nyitott

Promotions 2026-06-08 08:44
A kormányváltás után a köztévén átalakulások kezdődtek, ezt pedig sokan észre is vették, néha meglepő fordulatokkal indulnak a beszélgetések. A magyar köztévében olyan beszélgetések is zajlanak április óta az adásokban, amelyek reflexíven néznek vissza a köztévé elmúlt 16 évére, több vendég is kitér a változásokra, a régebbi szerkesztési módokra a kormányváltás óta. Somogyi Zoltán szociológust, elemzőt is meghívták a műsorba, aki már hosszú ideje nem járt a köztévé egyik műsorában sem. Tanulságos beszélgetés zajlott a műsorvezető, Csuhaj Ildikó, és Somogyi Zoltán között ezek után. Somogyi Zoltán arra tért ki a beköszönőben, hogy gondolkodnia kellett azon, hogy eljöjjön-e a műsorba, mivel az elmúlt hetekben több meghívást is kapott már a köztévétől, miközben az elmúlt 15 évben nem jött semmi. Majd hozzátette, hogy ismerik egymást a műsorvezetővel, Csuhaj Ildikóval, és korábban számtalan közös munkájuk is volt, ezért mint mondta: "ez egy olyan pillanat, amikor megtörhet ez a fajta furcsaság, hogy 15-16 éve nem volt kíváncsi a Magyar Televízió semmilyen módon, sem az én véleményemre, de nem én vagyok itt a legfontosabb, hanem az olyan típusú, olyan értékeket vallók véleményére, akik hasonlóak, mint én vagyok" Az elemző szerint volt egy nagyon rossz szerkesztési gyakorlat ezzel kapcsolatban a köztévén, majd hozzátette azt is, hogy látszik, hogy a választások után mindez megváltozott. "Szerintem sokkal jobban járt volna mindenki, ha szabadon lehet kérdezgetni és szabadon lehet beszélni. De ennek megláttuk most az eredményét április 12-én, azóta új világ van." Olvass tovább... Olvass tovább... "Hozzád bejövök szívesen, mert téged kiemelten kezellek ebben az egész történetben, hozzád, mint Csuhaj Ildikóhoz viszonyulok" "Nagyon szépen köszönöm, ez megtisztelő. Én novembertől dolgozom itt, én szerintem már a Népszabadságnál vagy az ATV -nél is én közszolgálati módon dolgoztam." Majd azt is hozzátette: "Én azzal a feltétellel jöttem, és azóta is azt tapasztaltam, hogy nem szólnak bele, senki nem utasított, hogy én a Kormányinfón mit kérdezzek. Itt a vendégeimtől, akár a Szőlő utcáról, bármiről... semmilyen téma nem volt tiltott." Csuhaj Ildikó azt is hozzátette, hogy ő az M5 kulturális csatorna kötelékében van, és ő ennél a csatornánál semmilyen negatívumot nem tapasztalt.
Eredeti cikk megtekintése →